Książki fantastyczne są fantastyczne

Niezliczone są zalety czytania książek. Jeszcze więcej tych zalet można odnaleźć mówiąc o lekturze książek fantastycznych. Fantastyka jest gatunkiem, w którym autor książki kreuje czytelnikowi nowy świat. W tym świecie znajdują się fragmenty, które mogą być bliskie naszej rzeczywistości, ale już pozostała większość bywa nadnaturalna lub posiada coś z elementów technologicznych stworzonych przez pisarza. Można by się zastanowić – na co komu takie książki? Spieszymy z odpowiedzią. Książki fantastyczne, jak sama ich nazwa wskazuje, są fantastyczne. Pozwalamy sobie na taki drobny żart, ale obiecujemy, że podamy Wam więcej argumentów, dzięki którym prawdopodobnie stwierdzicie, że ten artykuł ma rację i sami sięgniecie po jakąś fantastyczną książkę. 

Fantastyka to nie tylko wymyślne głupotki

Niestety często bardzo źle myśli się o fantastyce. Niesłusznie, ponieważ ma ona dużo rozgałęzień, z których każdy może sobie wybrać to, co mu się najbardziej podoba! Wyróżniamy między innymi fantastykę naukową, która zgłębia niezmierzone tereny przyszłości. Przykładowym twórcą tego gatunku jest nasz polski autor Stanisław Lem. Na pewno kojarzysz jego książkę “Solaris”, w której to ludzkość ma kontakt z obcą formą inteligencji. Powieści fantastyki naukowej bywają niewiarygodne. Wyobraź sobie czytać książkę sprzed kilkudziesięciu lat, w której odnajdujesz elementy obecne w dobrze znanej Ci współczesności. Co powiesz na to, że pisarz Lem wiedział o czytnikach wcześniej niż one powstały i opisał ich działanie w swojej powieści? To dopiero numer! Książki fantastyczne (duży wybór na stronie www.bee.pl) bazujące na nauce, czyli również logicznym myśleniu, a nie tylko na wyobraźni, potrafią zadziwić czytelnika, który był przekonany, że to tylko niestworzone historyjki bez grama sensu. 

Inspirujące historie z życia wzięte

Istnieje również taki gatunek fantastyki, który nazywany jest “fantasy”. W nim odnajdziesz książki, które bazują często na mitologii i folklorze. Intrygujący bywa zwłaszcza ten folklor, którego w Polsce jest od groma. Wspaniale czerpią z niego polscy pisarze. Warto zainteresować się “Wiedźminem” Andrzeja Sapkowskiego, w którym pełno jest stworzeń takich jak bazyliszki, wampiry, wilkołaki, czy smoki, ale inspiracja folklorem wspaniale się z tym uzupełnia.

Niezliczone są zalety czytania książek. Jeszcze więcej tych zalet można odnaleźć mówiąc o lekturze książek fantastycznych. Fantastyka jest gatunkiem, w którym autor książki kreuje czytelnikowi nowy świat. W tym świecie znajdują się fragmenty, które mogą być bliskie naszej rzeczywistości, ale już pozostała większość bywa nadnaturalna lub posiada coś z elementów technologicznych stworzonych przez pisarza. Można by…