Kultowe dzieła fantasy

Książki fantastyczne do kupienia cieszą się dalej sporą popularność na całym świecie. Ogrom fanów nieustannie zanurza się w wymyślne i piękne światy oraz wciągające i zaskakujące historie wykreowane przez najwybitniejszych pisarzy tego gatunku. W tym tekście przedstawimy te książki fantasy, które odbiły się szerokim echem w świecie i miały spore znaczenie dla całej literatury fantastycznej, jak i literatury ogólnie.

Jarosław Grzędowicz – Pan Lodowego Ogrodu

Listę zaczynamy od polskiej książki. “Pan Lodowego Ogrodu” To świetna i unikalna opowieść łącząca ze sobą fantasy oraz science fiction. Wypełniona akcją, zwrotami fabularnymi oraz jedynym w swoim rodzaju humorem seria przedstawia historie Vuko Drakkainena, który przybył na Midgaard próbując odnaleźć zaginioną grupę naukowców. Jednak jak to często bywa w książkach, nie będzie to proste zadanie. Książka polecana dla wszystkich fanów fantasy oraz science fiction.

Neil Gaiman – Amerykańscy Bogowie

Neil Gaiman słynie z bardzo dobrych i unikalnych dzieł fantasy. Na swoim koncie ma już historie oparte o przeróżne mitologie. “Amerykańscy Bogowie” są jednak uważani za jedną z jego najbardziej poważnych i dorosłych pozycji. Książka przepełniona jest tajemnicami, intrygami i akcją oraz świetnymi postaciami przedstawionymi w świecie pełnym wszelakich bóstw, który wciągnie na długie godziny wszystkich fanów literatury fantastycznej.

J.R.Tolkien – Władca Pierścieni

Władca Pierścieni to pozycja, której nie może zabraknąć na żadnej liście z najlepszymi oraz najbardziej kultowymi dziełami fantasy. To książka, która można by rzecz, wręcz zapoczątkowała literaturę fantastyczną w takiej odsłonie, jaką znamy do dzisiaj. Wielki i piękny świat przepełniony wszelkiej maści stworzeniami od elfów przez trolle na demonach i stworach kończąc. Największe uniwersum fantastyczne dopieszczone w każdym calu od dokładnego opisu wszelkich terenów po relacje polityczno — ideologiczne. To absolutnie Obowiązkowa pozycja dla każdego fana fantasy. Dodatkowo po skończonej lekturze możemy ponownie przenieść się w świat władcy pierścieni, a to za sprawą filmowej trylogii tego ponadczasowego dzieła.

Książki fantastyczne do kupienia cieszą się dalej sporą popularność na całym świecie. Ogrom fanów nieustannie zanurza się w wymyślne i piękne światy oraz wciągające i zaskakujące historie wykreowane przez najwybitniejszych pisarzy tego gatunku. W tym tekście przedstawimy te książki fantasy, które odbiły się szerokim echem w świecie i miały spore znaczenie dla całej literatury fantastycznej,…