Literacka ucieczka do innego świata

Chętnie spędzamy długie zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty i książką. Należy jednak mieć na uwadze, że na dobrą lekturę czas jest zawsze. Książki fantastyczne to wybór czytelników bez względu na wiek i płeć. Uwielbiają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni,, dzieci, młodzież i dorośli. Nie można być zbyt młodym lub zbyt starym na podróż w fikcyjne krainy za pośrednictwem dobrej lektury.

Świat młodego czarodzieja

Jedną z najpopularniejszych serii książek fantastycznych, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie jest “Harry Potter”. Siedem tomów przygód młodego czarodzieja rozkochuje kolejne pokolenia w magicznym świecie pełnym różdżek, latających mioteł, skrzatów domowych i mugoli. Czytelnicy dorastają wraz z bohaterami powieści i żałują, że nie dostali listu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. “Harry Potter” autorstwa J.K. Rowling to doskonała lektura do wspólnego czytania wieczorami, która uczy, jak ważne w życiu są przyjaźń, odwaga i lojalność.

Pogromca potworów

Również na rodzimym rynku książek fantastycznych można znaleźć pozycje, które potrafią pochłonąć na długie godziny. Taka z pewnością jest seria o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, która stanowiła inspirację do powstania wielokrotnie nagradzanych gier komputerowych produkcji CD Project Red oraz głośnego serialu Netflixa. Przygody Geralta z Rivii warto jednak zacząć poznawać od jego pierwowzoru, a więc od książek, które przenoszą czytelników do świata pełnego magicznych stworzeń, okrutnych władców i chciwych magów. Tu nic nie jest czarno-białe, a decyzja o tym, kto jest prawdziwym potworem nie zawsze jest oczywista. 

Hobbit i pierścień władzy

Twórczość J.R.R. Tolkiena jest znana czytelnikom na całym świecie. “Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz trylogia “Władca Pierścieni” to niesamowite historie pozwalające czytelnikom zanurzyć się we wspaniałym fikcyjnym świecie zwanym Śródziemiem. Czytelnik towarzyszy w wyprawie hobbitom, elfom, krasnoludom, a po skończonej lekturze, żałuje, że tak szybko musi wrócić do codzienności. Obowiązkowe pozycje dla każdego fana książek fantastycznych.

Chętnie spędzamy długie zimowe wieczory z kubkiem gorącej herbaty i książką. Należy jednak mieć na uwadze, że na dobrą lekturę czas jest zawsze. Książki fantastyczne to wybór czytelników bez względu na wiek i płeć. Uwielbiają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni,, dzieci, młodzież i dorośli. Nie można być zbyt młodym lub zbyt starym na podróż w…