Global searching is not enabled.
Skip to main content

Blog entry by Damian M

5 życiowych prawd po biegu przeszkodowym

5 życiowych prawd po biegu przeszkodowym

Zazwyczaj są dwa rodzaje prawdy. Twoja prawda potwierdzona lub Twoja prawda jako błędne przekonanie. Każda prawda po czasie zdobytego doświadczenia weryfikuje, czy błędnie myślałeś czy miałeś/miałaś rację. Do tego jednak potrzeba czasu i doświadczenia.

Wyobraź sobie, że jesteś wewnętrznie przekonany, że umówiłeś się na spotkanie o 9 rano. Nie sprawdzasz w kalendarzu bo przecież jesteś w 100% pewien, że to 9 rano. Tak mocno utkwiło Ci to w głowie, że stało się to Twoją prawdą. Okazuje się jednak, że myślałaś błędnie, bo sobie wmówiłaś 9 rano, a tak na prawdę umówiłeś się na 8 sad

To jest ogromna pułapka wpadania w swoje PRAWDY nie potwierdzone a urojone. Jako trener personalny mocno pracuję na przekonaniach moich podopiecznych mówiących najróżniejsze stworzone teorie wynikające ze swoich przekonań.

- Mam za słabe ręce, za słabą kondycję, nie dam rady…… 

PIERWSZA PRAWDA: BĄDŹ SZCZERY SAM ZE SOBĄ

Szczerość do SIEBIE to najlepsze co możesz zrobić nie dla innych, a dla SIEBIE. Szczerość to w pierwszej kolejności krytyczne spojrzenie na SIEBIE samego. Bądź dla SIEBIE obiektywny… to może Ciebie tylko zbudować. Wyobraź sobie, że ktoś mówi TOBIE, że jesteś puszysty i do czego Ty się doprowadziłeś człowieku..... Z ust kogoś innego jest to chamskie wulgarne i co go, w ogóle to obchodzi jaki jestem. Teraz zwróć się z takim pytaniem  do samego SIEBIE. Czy czujesz podobne emocje jakie wywołałby ktoś inny w stosunku do CIEBIE?

Jeśli faktycznie, fizyczna sfera Twojego życia nawala, a po biegu przeszkodowym możesz w łatwy sposób zweryfikować Twoje fizyczne możliwości to bądź obiektywny i staraj się poprawić ten aspekt chociażby dla własnego zdrowia. Masz prawo być niezadowolony z samego SIEBIE ale tylko po to, żeby ruszyć dupsko i być lepszym. Miej natomiast prawo być z SIEBIE w pierwszej kolejności DUMNY bo do cholery zrobiłeś to. Każdy pojedynczy krok sprawił, że przebiegłeś linię METY.

DRUGA PRAWDA: TRZYMAJ SIĘ ZASAD

BEZ ZASAD i WARTOŚCI człowiek jest NICZYM. To zasady i wartości powodują, czy podejmujemy słusznie społeczne decyzje i jakie mogą te decyzje mieć konsekwencje dla MNIE i dla INNYCH.

W życiu jak i w biegu przeszkodowym trzymamy się zasad. Ich przestrzeganie ułatwia nam i innym życie. Jeśli natomiast godzisz się na start to szanuj zasady ludzi, którzy je napisali. Nie buntuj się, że zrobiłbyś inaczej, bo zawsze zasady stworzylibyśmy pod SIEBIE prawda?

Jeśli nie pokonasz przeszkody zrób wymagane 20 prawidłowych padnij-powstań, a jeśli walnąłeś w kogoś na parkingu samochodem to zostaw karteczkę na wycieraczką z prośbą o kontakt. Za każdą decyzją kryje się odpowiedzialność, więc udawanie, ściemnianie nic w Twoje życie nie wniesie prócz późniejszego zadręczania się DLACZEGO. Masz coś za uszami co nie daje ci spokoju. Wyprostuj to i napraw bo ciągle gdzieś w tyłu Twojej podświadomości będzie to krążyło i wracało jak bumerang co jakiś czas.

 TRZECIA PRAWDA: PODAJ RĘKĘ BO SĄ LUDZIE KTÓRZY CIĘ POTRZEBUJĄ

Dałeś pomocną rękę na biegu przeszkodowym? Świetnie! Każdy, z nas potrzebuje czasami pomocy a dawanie dobra tylko buduje człowieka. Podanie ręki to nie tylko sfera fizyczna, ale głównie podniesienie na duchu. Lęk jest w każdym z nas. Czy go przełamiemy czy zostaniemy w tym lęku zależy tylko i wyłącznie od nas. Boisz się? Dobrze! Tylko głupiec się nie boi. Znajdź osobę obok Ciebie, która pomoże ci pokonać demony. Wiesz jak wiele osób chce przebiec bieg przeszkodowy? A wiesz jak wiele Ci ludzie mają obaw zanim podejmą lub czy w ogóle podejmą decyzję? Jako trener biegów przeszkodowych zawsze wspieram mentalnie. bo wiem ile masz w sobie siły do WALKI ze swoimi słabościami. Jak już podejmiesz wyzwanie to jesteś nie do zatrzymania. I to jest piękne smile

CZWARTA PRAWDA: BĄDŹ GOTÓW

Jeśli masz wszelkie możliwości i zasoby, a pomimo tego świadomie się do czegoś nie przygotowałeś to jest to TWOJE lenistwo. Bo jeśli masz na coś wpływ na biegu przeszkodowym to jest to właśnie dobre przygotowanie. To troszkę jak porównać jazdę na nartach bez przygotowania. 

Zrozum, że tutaj chodzi o CIEBIE. Chodzi o najcenniejsza wartość czyli TWOJE ZDROWIE. Wielkość naturalnych endorfin DOPAMINY, które są na biegu większe niż ilość rocznej światowej produkcji EKSTASY. Co nie zmienia faktu, że poprzez brak przygotowania możesz zrobić sobie AŁA.

PIĄTA PRAWDA: BĄDŹ NAUCZALNY I NIGDY SIĘ NIE PODDAWAJ

Nauczalność to ogromna wartość, którą możemy wprowadzić w swoje życie. Poprzez naukę stajemy się lepszymi ludźmi, którzy lepiej pojmują samego siebie i cały świat dookoła nas. Kiedyś rozumiałeś lekturę MAŁY KSIĄŻE inaczej niż teraz, dlaczego ? Bo masz inne doświadczenia, dojrzałeś i inaczej postrzegasz świat niż jak byłeś dzieciakiem. Jako trener personalny życzę Tobie i sobie, żebyśmy wyciągali lekcje z naszych sukcesów i porażek i uczyli się na nich. To, że nie mamy się nie poddawać nie oznacza, że mamy ślepo iść w wyznaczonym kierunku. Jeśli tego wymagają okoliczności trzeba zmienić szlak. Nie przebijemy głową ściany bo tylko nas głowa rozboli.

 

Przygotuj się mądrze i z głową i zaplanuj przygotowania do swojego startu. Jeśli trzeba zrzucić kilka kilogramów niech to będzie Twój największy motywator. Jeśli trzeba wzmocnić ramiona bo zwis na drążku jest niemożliwy zrób to. Zrób jednak wszystko co możesz, żeby być z Siebie dumnym nie tylko na samym biegu, który trwa dosłownie chwile, ale bądź z Siebie dumna/dumny jaką drogę pokonałaś do swojego własnego sukcesu 

Wiele z aspektów przygotowań możemy robić wspólnie. Mieszkasz w mniejszej miejscowości, gdzie nie ma miejsca, żeby się przygotować? Przygotuj się ze mną kondycyjnie w domu.

Ściskam,

Nikodem Finke


  • Share


  
Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ