Global searching is not enabled.
Skip to main content

Blog entry by Damian M

Co warto mieć na domowej siłowni i ile to kosztuje

Co warto mieć na domowej siłowni i ile to kosztuje

Są zwolennicy jak i przeciwnicy ćwiczeń w swoim domu, ale jeśli już się decydujesz na domowy, zdrowy tryb życia warto pomyśleć o kilku niedrogich, a zarazem bardzo pomocnych rzeczach, które nie tylko urozmaicą Twój trening, ale skutecznie aktywują mięśnie, które chcesz wzmocnić. Dodatkowy sprzęcik pomoże Ci również spalić nadmiary zgromadzonej oponki.

 

Jeśli chciałabyś / chciałbyś mieć je wszystkie u Siebie w domu koszt całości znajdując pojedyncze rzeczy w internecie to koszt wyniósłby:

Zestawienie otwiera MATA TRENINGOWA grubości 10 mm.

Dużo ćwiczeń robimy w pozycji leżących (Brzuch ) oraz w podporach i siedzeniu jak (YOGA)

Wiele programów treningów nie wymaga żadnego sprzętu a jedynym elementem jest właśnie MATA dlatego jest ona praktycznie niezbędna, żeby zrobić trening nie odbijając sobie kości ogonowej.

 

CENA: 60 zł

Proponowany program treningowy:

Problemy: BRAK

SKAKANKA ŻYŁKOWA (SPEEDROPE)

To odmiana skakanki, które zamiast klasycznego sznura ma linkę stalową oplecioną gumą. Dzięki temu na takiej skakance można skakać dużo szybciej. Końcówki są regulowane więc każda skakanka jest uniwersalna i można ją dostosować do swojej wysokości. Pamiętaj tylko o splecionych włosach.


CENA: 15 zł

Proponowany program treningowy: Inwencja własna

Problemy: Mieszkając w bloku na piętrze może wkurzać tych poniżej

ZESTAW HANTLI

Zestaw hantli to w rozumieniu dwa krótkie gryfy z regulowanym obciążeniem dzięki czemu możesz w szybki sposób zdjąć lub dołożyć obciążenia. Zwykle przedział regulacji może wahać się między 2 a 10 kg. Im więcej chcemy kupić obciążenia tym więcej zapłacimy.

Hantle super nadają się do wzmacniania konkretnych grup mięśniowych np. w celu poprawy smukłości ramion lub w celu utrudnienia sobie ćwiczeń mając większe na sobie obciążenie.


CENA: 250 zł

Proponowany program treningowy: SKRZYDEŁKA : https://finkefitness.myvod.io/kurs/1378/skrzydelka

Problemy: Dość wysoka cena zestawu

MINIBAND

To zestaw krótkich taśm oporowych, które różnią się siłą naciągu dzięki czemu możemy regulować poziom trudności ćwiczenia. MINIBAND jest uwielbianym narzędziem do kształtowania mięśni pośladkowych poprzez szereg ćwiczeń. Najlepiej wybierać parciane zestawy ponieważ gumowe się rolują i są nieprzyjemne dla skóry.


CENA: 70 zł (zestaw 3 parcianych gum)

Proponowany program treningowy: BRAK

Problemy: BRAK

POWERBAND

To zestaw długich taśm oporowych, które różnią się siłą naciągu dzięki czemu możemy regulować poziom trudności ćwiczenia. W dużej mierze służą do odciążania swojej masy ciała na przykład przy podciąganiu lub nauce podciągania lub innych ćwiczeń w zwisie.


CENA: 140 zł (zestaw 4 gum)

Proponowany program treningowy: BRAK

Problemy: BRAK gotowych programów treningowych. JESZCZE.

DRĄŻEK

Mięśnie pleców to drugie największe i najsilniejsze mięśnie w ciele człowieka. Kształtować je można na wiele sposobów, ale to podciąganie daje najlepsze efekty. Można powiesić drążek rozporowy w futrynie od drzwi, lub przymontować go na kołki do ściany lub sufitu. Żeby wykorzystać potencjał drążka w pierwszym stadium budowania siły do podciągania świetnie mieć do tego komplet gum POWERBAND


CENA: 180 zł (sufitowy)

Proponowany program treningowy: BRAK

Problemy: BRAK

ROLLER

To inaczej wałek rehabilitacyjny służący do automasażu. Przeciwdziała napięciom mięśniowym powstającym podczas intensywnych treningów. Świetnie nadaje się do rozluźniania miękkich tkanek.


CENA:50 zł

Proponowany program treningowy: Zamiennik to pogromca bólu (rozciąganie i mobilizacja)

Problemy: Nie kupuj wałka z wypustkami. Najlepszy jest gładki.

FIZJOBALL

To inaczej twarda piłka rehabilitacyjny służący do automasażu. Przeciwdziała napięciom mięśniowym powstającym podczas intensywnych treningów. Świetnie nadaje się do rozluźniania miękkich tkanek punktowo.


CENA: 15 zł

Proponowany program treningowy: Zamiennik to pogromca bólu (rozciąganie i mobilizacja)

Problemy: BRAK

 

SUMA = 780 zł

 

Możesz również nie używając sprzętu dołączyć do mojej platformy, gdzie wybierzesz dla Siebie program treningowy dostosowany do swoich potrzeb i zacząć ze mną ćwiczyć.


  • Share


  
Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności       AKCEPTUJĘ